T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


  
Bulunduğunuz Yer: AB ve PROJELER  >>   PROJE HABERLERİ

 11-15 EKİM ÇALIŞMA ZİYARETİ TAMAMLANDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 

 

 

 

  1. GÜN:

 

 

ABGS İstanbul Ofisi’nde Merkezimizin sunumuyla başlayan program CEDEFOP ve Ulusal Ajans Temsilcilerinin sunumlarıyla devam etmiş olup, katılımcı sunumlarıyla son bulmuştur.

Levni Otel’in verdiği öğle yemeği sonrasında kültürel ziyaretlerle devam eden gün; İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın Kuruçeşme Marina Restoran’da verdiği,   İSMMMO Oda Başkanı Yahya ARIKAN ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı  “Hoş Geldiniz” yemeğiyle son bulmuştur. 

/4/ABGS Sunumu  /4/İstanbul Valiliği Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Merkezi Sunumu  /4/CEDEFOP Temsilcisinin Sunumu  /4/Katılımcı Sunumu 1  /4/Katılımcı Sunumu 2  /4/Katılımcı Sunumu 3  /4/Katılımcı Sunumu 4  /4/Levni Otel Öğle Yemeği  /4/Topkapı Sarayı Ziyareti  

 

  1. GÜN:

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ tarafından karşılanmış ve AB Projeleri Bölümü Proje Koordinatörlerinden Semiha ALTINDAĞ tarafından verilen Türkiye Eğitim Sistemi ve rehberlik hizmetleri hakkında verilen bilgilendirme sonrasında; İl Milli Eğitim Özel Eğitim Şube Müdürü Halis KURALAY tarafından “Türkiye’de Engellilere Verilen Kariyer Danışmanlığı” hakkında bir sunum yapılmıştır.

Ardından Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref ÇALIŞIR tarafından sıcak bir şekilde ve çiçeklerle karşılanan gruba Beşiktaş İlçesi Projeleri hakkında detaylı bilgi verilmiş olup,  Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından verilen mini konserle devam edilmiştir. Öğrencilerin performanslarını takdir eden grup daha sonra Proje Koordinatörleri Selda GÜLEÇ ve Hale DEMİRTAŞ tarafından hazırlanan projeler hakkında yapılan sunumun ardından;  Beşiktaş Kaymakamı Sadettin YÜCEL ve  İlçe Milli Eğitim  Müdürü Şeref ÇALIŞIR’IN  ev sahipliği yaptığı Beşiktaş Öğretmenevi’nde verilen öğle yemeğine katılmışlardır.

Yemek sonrası Beşiktaş Rehberlik Araştırma Merkezi’nde Merkez Müdürü Aydoğdu MİMİR ve Müdür Yardımcısı Serdar KIRCI tarafından Türk Milli Eğitim Sisteminde Rehberlik Kariyer Rehberliği konulu bir sunum gerçekleştirilmiştir.

/6/İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ  /6/İl Milli Eğitim Müdürlüğü  /6/Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  /6/Beşiktaş İlçe Millli Eğitim Müdürü Şeref ÇALIŞIR  /6/Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mini Konser  /6/Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonu Mini Konser 2  /6/Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Grup Fotografı  


 

  1. GÜN

Marmara Eğitim Köyü’nün 21. yüzyıla damgasını vuran eğitim tesislerinden çok etkilenen grup; Kurum Müdürü Mehmet ALKAN ve İngilizce Zümre Başkanı Serhat TUNA tarafından karşılanmış ve yapılan kurum gezisinden oldukça etkilenmiştir. AB Projeleri Koordinatörü Burak DEMİRKAZIK’IN Kurumu tanıtan sunumunun ardından Okul Rehber Öğretmeni Janset TÜTÜNCÜOĞLU  Marmara’da Kariyer Rehberliği’ni anlatan sunumuyla devam etmiştir.

Türkiye’nin en büyük çevrimiçi kariyer sitesi olan “KARİYER.NET”   Genel Müdürü Yusuf AZOZ’ UN da çevrimiçi kariyer rehberliği ve kurumlarının projeleri hakkında gerçekleştirdiği sunumun ardından, okul yemekhanesindeki öğle yemeğine katılan grup öğleden sonra Beylerbeyi Sarayı’nı ziyaret etmiş ve ziyaret sonrasında Marmara Kongre Oteli’nde sunumlarına devam etmiştir. Akşam Yemeği’nde Marmara Otel’in konuğu olan gruba Kurum Müdürü Mehmet ALKAN ve Yabancı Diller Bölüm Başkanı Serhat TUNA eşlik etmiştir.

/8/Marmara Eğitim Köyü Ziyareti  /8/Kurum Müdürü Mehmet ALKAN  /8/Marmara Okulları Kurum Tanıtım Sunumunu  /8/AB Projeleri Koordinatörü Burak DEMİRKAZIK ve Okul Rehber Öğretmeni Janset TÜTÜNCÜOĞLU  /8/KARİYER.NET   Genel Müdürü Yusuf AZOZ’ UN Sunumu  

 
 

     4. GÜN


İstanbul Valiliği Misafirleri 14 Ekim 2010 saat 09.15’de METGEM’İ ziyaret etmiştir. Başkan Sayın Azize GÖKMEN misafirlerle tanıştıktan sonra kendilerine çay-kahve ikramında bulunulmuştur. Valilik Misafirlerinin METGEM çalışanları ile kısa sohbetinden sonra, konferans salonunda METGEM sunumu gerçekleşmiştir. Bu sunumda özellikle METGEM’İN işsiz gençlere yönelik istihdamı artırmakla ilgili çalışmalarından bahsedilmiştir. Bu sunumun ardından AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi’nin de ortağı olduğu LDV Yenilik Transferi Projesi, CPT (Kariyer Yol Testi)’NİN sunumunu gerçekleştirmek üzere kürsüye Uğur Kariyer Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Banu GÜRÜN davet edilmiştir. Katılımcıların ilgiyle dinledikleri sunum ve sorulan soruların cevaplanmasının ardından kısa bir ara verilmiştir. Çalışma ziyareti katılımcıları hazırlamış oldukları sunumlarını gerçekleştirmişler ve öğle yemeği için rezerve edilmiş salona davet edilmişlerdir. Sonrasında ABGS İstanbul Ofisine grup raporu yazmak için giden grup burada Sayın Bakanımız ve Baş Müzakerecimiz Egemen BAĞIŞ Bey ile tanışma imkânını da bulmuştur. Sayın Bakanın hoş geldiniz konuşmasının ardından, grup raporuna devam edilmiştir.

 
   
      5. GÜN

Eğitim alanında AB Uluslararası Kalite Ödülü’nü alan Kabataş Erkek Lisesi’nde başlayan gün;  kurumun İngilizce Öğretmeni ve AB Proje Koordinatörü Gülnur ŞAHİN’İN organize ettiği program dahilinde Okul Müdürü Uğur AÇIKGÖZ ve Müdür Başyardımcısı Emeti AKANPINAR tarafından karşılanan grup; öğretmenler odasındaki tanışma faslının ardından öğrencilerle eşleştirildi ve öğrenciler rehberliğinde okulu ve öğrencileri daha yakından tanıma fırsatı buldular. Okul Tanıtım sunumunu öğrencilerin interaktif bir biçimde yaptığı kurum tanıtımı ardından Gülnur ŞAHİN, Okul Rehber Öğretmenleri Gülsün ERDOĞAN ve Nuray TANYILMAZ tarafından okuldaki kariyer rehberliği hizmeti hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirildi. 

 

Vali Yardımcısı Feyzullah ÖZCAN, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref ÇALIŞIR’IN da katıldığı programın kapanış töreninde bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Feyzullah ÖZCAN,  bu çalışma ziyaretiyle başlayan dostlukların ileride gerçekleştirilecek projelerle perçinleneceğini,  projelerde birlikte çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.   Akşam Beyoğlu Öğretmenevi’ndeki Veda Yemeği ardından ülkeden ayrılan grup ziyaretten duydukları memnuniyeti vurgulayarak gelecekte başka projelerde de birlikte çalışmayı umut ettiklerini ifade ettiler.

/10/İngilizce Öğretmeni ve AB Proje Koordinatörü Gülnur ŞAHİN  /10/Sertifika Töreni 1  /10/Sertifika Töreni 2  /10/Sertifika Töreni 3  /10/Sertifika Töreni 4  /10/Sertifika Töreni 5  /10/Sertifika Töreni 6  /10/Sertifika Töreni 7  /10/Sertifika Töreni 8  /10/Sertifika Töreni 9  /10/Grup Fotografı 1  /10/Grup Fotografı 2  

 

 

 

 

 

 

 


Bu içerik toplam 61.323 kez gösterildi, Site toplam 551.316 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 6 kişi geziyor.Ahmet ÖNAL
Vali Yardımcısı
AB İl Daimi Temas Noktası

Haber ve Duyurular
 


İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu
Bankalar Cad. Erguvan Sok. No:5 Karaköy BEYOĞLU- İSTANBUL +90 212 252 46 12-13 abmerkez@istanbul.gov.tr